Czy filtry Dafi pasują do dzbanków Brita

Czy wodę filtrowaną można pić bezpośrednio bez przegotowania
Czy wodę filtrowaną można pić bezpośrednio bez przegotowania?
Marzec 26, 2018
Czy można zwrócić filtr?
Wrzesień 24, 2019

Coraz więcej w nas postaw proekologicznych, które wypływają ze zwiększonej świadomości jak nawet drobne codzienne działania mogą działać pozytywnie lub negatywnie na środowisko naturalne. W codziennym życiu rezygnujemy więc z pewnych szkodliwych nawyków, a wybieramy nowe, przyjazne naszej planecie rozwiązania. Jednym z najważniejszych zagadnień jest ograniczenie plastiku w gospodarstwie domowym, poprzez nieużywanie jednorazowych opakowań plastikowych, w tym butelek. Świetnym sposobem na dbanie o środowisko jest wykorzystywanie do picia wody, którą mamy zawsze pod ręką- kranówki. Ale oczywiście odpowiednio oczyszczonej i o dobrych walorach smakowych. Rozwiązaniem na to jest korzystanie z filtrów DAFI, które znajdziemy w butelkach lub dzbankach.

Sposób na filtrację wody

Dzbanek filtrujący oraz butelki DAFI wyposażone są w wymienne filtry, które oczyszczają wodę przy pomocy aktywnego węgla oraz żywicy jonowymiennej. Węgiel aktywny ma bardzo wysokie właściwości absorbujące zanieczyszczenia- tak organiczne jak i chemiczne. Woda przez niego przepływająca nabiera krystalicznego i nieskazitelnie przejrzystego wyglądu oraz pozbawiona zostaje zanieczyszczeń chemicznych, w tym zapachu i posmaku chloru. Z kolei żywica jonowymienna zmiękcza wodę i pozbawia ją twardości poprzez wymianę jonów wapnia i magnezu na te nie powodujące twardości jonu sodu. Żywica jonowymienna ma także właściwości usuwania z wody metali ciężkich, w tym miedzi i ołowiu. Takie filtrowanie wpływa na to, iż woda kranowa staje się więc zdrowsza dla naszego organizmu, a za jej litr zapłacimy grosze, a nie jak w przypadku wody butelkowanej około złotówkę. Woda pozbawiona twardości, zapachu i smaku chloru podnosi też aromat i smak potraw, do przygotowania których jest używana. Lepsze smakowo dania nie wymagają więc użycia tak dużej ilości soli, cukru czy polepszaczy smaku, ile używano dotychczas.

Uniwersalność filtrów DAFI

Polski producent Dafi stawia na uniwersalność swoich produktów, tak więc filtrów DAFI można używać w zestawie z dzbankami innych producentów, np. z dzbankami Brita. Filtr jest najważniejszym elementem zestawu, ważne by zwracać uwagę, czy kupujemy produkt dobry jakościowo, najlepiej wyprodukowany w Polsce. Filtry DAFI są kompatybilne z dzbankami Brita takich modeli jak Aluna, Elemaris, Fjord czy Marella.