Czy można zwrócić filtr?

Czy filtry dafi pasuja do brita
Czy filtry Dafi pasują do dzbanków Brita
Lipiec 23, 2018

Filtry Dafi to doskonały sposób na zdrową i smaczną wodę. To także ekologiczne rozwiązanie, gdyż zastępujemy wodę butelkowaną, oczyszczoną wodę kranową. Używając filtrów Dafi, przefiltrujesz od 150-200l wody w ciągu miesiąca. Są jednak sytuacje w których użytkownik może się zastanawiać czy może zwrócić filtr?

Kiedy można zwrócić filtr Dafi?

Istnieje kilka sytuacji, w których konsument może zwrócić filtr. Jedną z nich gwarantuje zapis ustawy z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r. poz. 827). Informuje on, iż kupujący online może zrezygnować z towaru, bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni od odebrania przesyłki. Jednak w takim przypadku zakupiony i zwracany towar nie może posiadać śladów użytkowania czy naruszenia opakowania. Jeśli decydujemy się go zwrócić musi być nieużywany.

Inną sytuacją, kiedy można zwrócić nam filtr, jest wystąpienie wady fabrycznej. W przypadku zakupienia filtra z wadą fabryczną, niezwłocznie wymieniamy filtr na nowy. Skąd biorą się wady fabryczne? Nasze linie produkcyjne są zautomatyzowane, może zaistnieć sytuacja, w której siateczka filtrująca nie zostanie odpowiednio zgrzana lub zawinie się, co może objawiać się wysypywaniem się złoża filtrującego z filtra. Jednak takich przypadków jest bardzo niewiele.

Zwrot filtrów Dafi – kiedy to nie jest konieczne

Czasem w dzbanku pojawiają się drobne czarne drobinki, ma to szczególnie miejsce po pierwszym użyciu. Jest to zjawisko naturalne, które nie powinno budzić obaw, a także nie jest powodem do reklamowania filtra. Te małe czarne drobinki to cząsteczki węgla aktywowanego. To jeden ze składników mieszanki filtrującej. Nie jest on w żaden sposób szkodliwy, gdyż nasz granulowany węgiel wytwarzany jest z łupin orzecha kokosowego. Zdarza się, że pojawia się na dnie dzbanka filtrującego. Nasz węgiel, który stosujemy w dzbankach podobny jest do tego pożywanego podczas zatruć układu pokarmowego.

Jeśli więc zauważysz na dnie dzbanka czarne drobinki, możesz być spokojny o funkcjonowanie filtra Canada Lookup Telephone Numbers , nie jest też to powód, aby wymieniać filtr na nowy.