Czysta woda z kranu. Jak filtrować wodę?

Czy warto filtrować wodę Dzbankowe filtry do wody
Czy warto filtrować wodę? Dzbankowe filtry do wody
Marzec 4, 2018

Posiadanie czystej wody w kranie to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Teoretycznie woda w kranie jest pozbawiona szkodliwych substancji, jest więc zdatna do picia, lecz w rzeczywistości wygląda to już zdecydowanie inaczej. Woda do naszych mieszkań i domów płynie rurami, które są często zardzewiałe, w wyniku czego do naszych kranów płynie woda, która może być wtórnie zanieczyszczona związkami żelaza w wyniku korodujących rur.

Czysta woda z kranu? Jak to osiągnąć?

Możliwość spożywania wody kranowej, generuje spore oszczędności. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na oczyszczanie swojej wody kranowej, różnymi systemami i sposobami. Obecnie na rynku możemy zakupić różnego rodzaju filtry, które odpowiednio, zmiękczają wodę, oczyszczają z szkodliwych substancji, a dodatkowo jeszcze mogą wzbogacić naszą wodę o wartościowe minerały, potrzebne dla naszego organizmu.

Jak więc skutecznie filtrować wodę? Aby odpowiednio dopasować filtr do swojej wody kranowej, na początek musimy poznać jej stan. Jeśli nasza woda jest mocno zakamieniona, musimy zastosować zmiękczacz, który będzie zapobiegał gromadzeniu się kamienia na urządzeniach AGD w naszym domu. Jeśli chcemy uzupełnić wodę o jony magnezu, należy zastosować filtry typu MG+, jeśli jednak chcemy wyeliminować chlor i jego pochodne z wody należy zastosować filtr alkaiczny o oznaczeniu pH+, który skutecznie wzbogaci wodę kranową o jony sodu, potasu i wapnia. Podniesie również jej pH.

Filtrowanie wody umożliwia nam mineralizowanie wody i oczyszczanie jej z substancji, które mogą szkodzić naszemu organizmowi. Co warto podkreślić, stosowanie filtrów, znacznie poprawia smak wody, dzięki temu woda kranowa, filtrowana może zastąpić nam wodę butelkowaną.

Najpopularniejsze filtry

Wiele osób, które zastanawia się jak filtrować wodę, wybiera jedną z najskuteczniejszych metod. To dzbanki filtrujące, które posiadają wymienne wkłady filtrujące Buy Doxycycline , a same dzbanki występują w różnych pojemnościach. Jest to obecnie jedno z najwygodniejszych rozwiązań, ponieważ w zależności od własnych potrzeb, możemy dowolnie zmieniać rodzaje filtrów.