Filtrowanie wody kranowej – fakty i mity

Czy warto filtrować wodę Dzbankowe filtry do wody
Czy warto filtrować wodę? Dzbankowe filtry do wody
Marzec 4, 2018
Do czego służy dzbanek filtrujący
Do czego służy dzbanek filtrujący?
Marzec 10, 2018

Wokół tematu wody, toczy się wiele rozmów. Wiele słyszymy jak bardzo ważne jest przyjmowanie jej w odpowiednich ilościach. Jednak również wokół tego tematu powstało wiele mitów Buy Zithromax without Prescription , które często powodują u Nas niepewność.

Filtrowanie wody kranowej – mity

Jednym z mitów dotyczącym filtrowania wody kranowej jest to, że woda kranowa nie wymaga filtrowania. To totalny mit, który szybko należy obalić. Zwolennicy tej teorii twierdzą, że woda kranowa, skoro jest zdatna do picia i dopuszczona jest do naszych kranów, to na pewno jest zdrowa i może być przez Nas pita bez żadnych ograniczeń. Niestety woda kranowa, pomimo że jest uważana za zdatną do picia, już nie koniecznie jest taka zdrowa jak myślimy. Zanim trafi ona do naszych domów, przebywa ona długą drogę, rurami, które dawno pochłonęła korozja. Korodujące rury są źródłem związków żelaza, które bez żadnych przeszkód dostają się do naszej wody. Z uwag na ten fakt, woda kranowa powinna zostać przefiltrowana by pozbyć się związków żelaza.

Kolejny mit związany jest z rodzajem filtrów. Teoria tego mitu mówi, że filtrowanie wody filtrami z aktywnego węgla jest niezdrowe, ponieważ przenika on poprzez filtr do naszej wody. Jest to mit. Polski producent wymiennych filtrów Dafi, dostarczający nam różnego rodzaje filtry, min. przeznaczone do bidonów i dzbanków, tworzy on najzdrowsze filtry na rynku, a są one właśnie oparte na aktywnym węglu. Filtry te nie są w żaden sposób szkodliwe, a zawarty w nich węgiel, nie obciąża wody.

Filtrowanie wody kranowej – fakty

To co o filtrowaniu wody powinniśmy wiedzieć to wiele potwierdzonych faktów, udowadniających skuteczność i potrzebę filtrowania.

Jednym z podstawowych faktów, jest twierdzenie, że woda filtrowana może z całą pewnością zastąpić nam wodę butelkowaną i tak właśnie jest. Filtrowanie wody kranowej, poprzez dzbanki Dafi usuwa z nich wszelkie szkodliwe mikroelementy oraz wzbogaca ją o pożądane składniki takie jak magnez czy potas i wapń.

A co z twierdzeniem, że filtrowanie wody poza usuwaniem niepożądanych składników, może również wzbogacać wodę? Tak to również potwierdzony fakt. Możemy dobierając odpowiedni filtr, wzbogacić naszą wodę kranową cennymi składnikami na jakich nam zależy. Producent wymiennych wkładów filtrujących Dafi, oferuje nam możliwość wzbogacenia wody min o cenne jony sodu, wapnia i potasu, a także podnoszą jej pH. Możemy także uzupełnić swoją wodę o jony magnezu.

Stosowanie dzbanków filtrujących podczas użytkowania wody kranowej, ochroni nas przed szkodliwymi substancjami i w dodatku czyni z naszej wody, pełnowartościową wodę, na miarę tej butelkowanej.